loadingimg

Wczytuję dane...
Co wyróżnia poduszki pod nadgarstek com4tclick?
Poduszeczki com4tclick - innowacyjne zastosowanie naturalnych składników


Poduszki pod nadgarstki sprzedawane w sklepie Energia Tłumaczy produkuje polska przedsiębiorczyni Magdalena Podpora. Magda wpadła na pomysł szycia poduszek, gdy sama doświadczyła problemów z nadgarstkiem - bólu, napięcia, stanów zapalnych. Przygotowując kolejne prototypy w końcu uszyła idealną poduszkę - taką, która wyleczyła ją z dolegliwości i stała się jej drogą do stworzenia marki com4tclick.

Poduszki składają się z etui i wypełnienia - wewnętrznej poduszeczki zawierającej wkład z naturalnych składników. Jakich? Gorczycy białej, siemienia lnianego i prosa.

 
WŁAŚCIWOŚCI SKŁADNIKÓW W WYPEŁNIENIACH COM4TCLICK

Wkłady w poduszkach pod nadgarstki sprzedawanych w sklepie Energia Tłumaczy mają naturalne lecznicze właściwości, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie i dobry nastrój, zwłaszcza w przypadku wypełnień pachnących trawą cytrynową i miętą.

Informacje na temat wypełnień przygotowane przez producenta poduszek:

GORCZYCA BIAŁA

Gorczyca biała pochodzi z obszaru basenu morza śródziemnego i zaliczana jest do najstarszych roślin uprawnych. W lecznictwie ludowym okłady z nasion stosowane są w bólach reumatycznych i stawowych.
Starożytni Rzymianie wierzyli w jej działanie afrodyzjakalne, co sprawiało, że dodawali ją do wielu potraw i niemal wszystkich napojów miłosnych. Pliniusz Starszy napisał o niej, że „kobietę zimną i leniwą 2 szczypty gorczycy mogą zamienić w idealną małżonkę". Ale podobnie działać miała i na mężczyzn.

LEN

Len pochodzi najprawdopodobniej z Bliskiego Wschodu i jest uważany za jedną z najstarszych roślin uprawnych, znanych już w neolicie. Udomowiony został w Mezopotamii 6000 lat temu. Jego łacińska nazwa w tłumaczeniu oznacza „najpożyteczniejszy". Nasiona lnu uważane są za jeden z najlepszych środków zmiękczających, łagodzących i w pewnym stopniu – przeciwzapalnych. Wykazują działanie przeciwbakteryjne, osłaniające, przeczyszczające, przeciwmiażdżycowe, wzmacniające, regenerujące, przyspieszają gojenie się ran (ziarninowanie). Kataplazmy, czyli okłady z odwaru siemienia stosowane są zewnętrznie na wrzody, ropnie, zapalenie tkanki podskórnej, zalecane są przy postrzale, trudno gojących się ranach, bólach gardła, obrzękach i oparzeniach. Zewnętrznie stosowane: u przewlekle, obłożnie chorych, stale leżących, stosować jako podkłady płócienne materacyki wypełnione siemieniem, gdyż zapobiega to powstawaniu odleżyn i odparzeń. Przy bólach reumatycznych stosuje się okłady z wyciśniętego i zaparzonego siemienia lnianego.

PROSO

Proso zwyczajne należy do bardzo starych roślin uprawnych – już kilkaset lat temu było rozpowszechnione w Azji i Europie. Według medycyny tybetańskiej proso daje ciału stabilność oraz przyspiesza zrastanie się złamanych i pękniętych kości. Zalecane jest przy osteoporozie. Ostatnio znów zwracamy się ku zwiększaniu w naszej diecie spożywania kaszy jaglanej powstającej z prosa. Kasza jaglana jako jedyna z kasz jest zasadotwórcza, przez co korzystnie wpływa na układ pokarmowy i oddechowy. Zawiera także bardzo cenną krzemionkę, rzadko występującą w produktach zbożowych, która zapewnia zdrowy i ładny wygląd włosom, paznokciom i skórze, a leczniczo działa wprost zbawiennie na stawy. Jest też zalecana osobom anemicznym i żyjącym w ciągłym stresie.